PREFABRICATED SCHOOL BUILDINGS

Prefabrik okul binaları, ihtiyaca göre farklı konseptler üzerinde tercih edilebilen ve oldukça fonksiyonel yapılardır. Prefabrik yapıların sağladığı konfor ve kalite düzeyinin yanında en önemlisi de hızlı inşa ve düşük bütçe anlamında önemlidir. Özellikle afet bölgelerinde hasar görmüş ya da yıkılmış okullarda eğitim gören öğrencilerin eğitimine kesintisiz bir şekilde devam etmesi açısından, prefabrik okul binaları son derece önemlidir. Bu bakımdan her geçen gün gelişen prefabrik sektörü içerisinde okullara yönelik geliştirilmiş projeler dikkatle incelenmeli ve göz önünde bulundurulmalıdır.

Eğer okullara yönelik bir prefabrik ihtiyacı söz konusu ise, önem sırası ilk başlarda yer alır. Örgün hizmet için betonarme binalar sonraki süreçte yapılabilir ancak bu aylar alan bir süre zarfını kapsamaktadır. Aylar süren bir yapım aşamasının maliyeti bir yana, bu süre içerisinde kaybolan zamanın geri dönüşümü olmayacaktır. Ayrıca sert iklimlerin olduğu bir bölge açısından düşünürsek, betonarme yapıların yalıtım bakımından zayıf olduğunu ve enerji maliyetlerinin de eğitim kurumu adına çok fazla olacağını söyleyebiliriz. Bu uzun süreç ve yüksek maliyetler yerine prefabrik alternatif olarak karşımıza çıktığında, prefabrik sistemi ile okul binaları oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanabilir. Yüksek yalıtım özellikleri sayesinde her türlü iklime ve depremlere karşı son derece dayanıklıdır. Isıtma ve soğutma maliyetlerini minimize eder ki bu  da eğitim kurumunun harcamalarını daha farklı alanlara aktarıp kendisini geliştirmesinde büyük etken olacaktır. Bunun dışında yalıtım ve iç modülleri eksiksiz bir şekilde verilir, bunların da dışında sonradan sökülüp başka bir noktada kullanım özelliği ile de, sonraki süreçte farklı konseptte hizmet dallarının tercihi de söz konusudur.

Prefabrik eğitim binası olarak ;

Prefabrik Özel Okul Binası , Prefabrik Anaokulu Binası , Prefabrik Kreş Binası , Prefabrik Yurt Binası , Prefabrik Derslik Binası , Prefabrik Ek Derslik Binası gibi yapılar yapılabilmektedir...

Prefabrik Eğitim Okul Binası

FREE CONSULTATION LINE