Prefabrik

Prefabrik

Dünyada uzun zamandır yaygın olarak kullanılan prefabrik yapılar, 2000'li yıllardan bu yana Türkiye'de de hızla yaygınlaşıyor. Depreme dayanıklılığı tüm dünyada kabul gören prefabrik yapılar, deprem kuşağı üzerinde bulunan ülkemizde her geçen gün daha fazla talep görüyor. Kullanım alanı çok geniş olan bu yapılar, ev, sosyal tesis binaları, ofisler, kamu idari binaları, yatakhane, yemekhane, kamp, şantiye yapıları, showroomlar, sağlık binaları ve askeri tesisler gibi çok farklı formlarda inşa edilebiliyor.

Prefabrik yapılar, betonarme binalara bir alternatif olmanın da ötesinde sunduğu birçok avantaj sebebiyle dünya genelinde oldukça fazla rağbet görüyor. Kurulumdaki hız ve kolaylık, ihtiyaca göre farklı yerlere taşınıp yeniden kurulabilmesi, daha ekonomik çözümler olması, isteğe göre farklı malzeme kullanımı prefabrik yapıların öne çıkan özelliklerini oluşturuyor.

Prefabrik sektöründe Ege Bölgesi'nin öncülerinden biri olan firmamız Asia Prefabrik de tüm prefabrik yapı çeşitlerini üstün hizmet kalitesiyle üretmeyi sürdürüyor. Modüler yapısı ve ekonomikliği ile dikkat çeken prefabrik yapılar, hafif çelik malzeme kullanılarak üretiliyor. Standart olarak 125 cm X 250 cm ebatlarında çelik karkaslar kullanılarak imal edilen prefabrik yapılarda, karkaslar arasında yalıtımı sağlayabilmek için genellikle 16 danste yoğunluğunda strafor malzeme tercih ediliyor. Daha sert iklim koşullarında ise cam yünü ve taş yünü olarak adlandırılan, iklim etkilerine daha dayanıklı yalıtım malzemeleri kullanılabiliyor.

Betopan plakalarla kaplanarak hazırlanan karkas yüzeylerin projeye uygun olarak birleştirilmesiyle oluşturulan prefabrik yapılar, müşterini isteğine göre değişik büyüklüklerde inşa edilebiliyor. Prefabrik yapılarda kullanılan çatı sistemleri de 80 kg ağırlığındaki kar yüküne ve saatte 102 km hızla esen rüzgar gücüne karşı dayanıklılık gösteriyor. Prefabrik yapıların talebe uygun olarak hazırlanması ve kurulumu, ortalama olarak bir ay gibi oldukça kısa bir sürede gerçekleşiyor. Prefabrik yapıların üretim ve teslim süresi, seçilen projeye ve evin büyüklüğüne göre değişebiliyor. Önceden hazırlanmış projelerle kullanıcıya seçim şansı sunulabileceği gibi müşterinin talebine göre bireysel projelerle de özel tasarımlar hazırlanabiliyor. İsteğe göre özel projelendirme yapılarak modern ve estetik görünümlü yapılar her türlü yerleşim ve kullanım alanına uygulanabiliyor.